Biblioteka

[fb_button]

 

Pani Bibliotekarka: Betina Kamińska

Biblioteka szkolna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego dla Dzieci Niesłyszących i Słabo Słyszących w Katowicach prowadzi działalność czytelniczą. Uczniowie korzystają z zasobów bibliotecznych: wypożyczają podręczniki szkolne, wszystkie lektury, słowniki, encyklopedie oraz spędzają wolny czas przeglądając prasę w czytelni. Pomocą służy zawsze życzliwa i uśmiechnięta Pani Betina. Nasza biblioteka od dłuższego czasu współpracuje z Miejską Biblioteką Publiczną w Katowicach Filia nr 11. Wzajemne kontakty układają się pomyślnie i owocują wieloma inicjatywami i projektami edukacyjnymi:

  • odbywają się spotkania integracyjne,
  • konkursy czytelnicze,
  • lekcje biblioteczne.

Narodowe Święto Niepodległości
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach

Zbliża się Narodowe Święto Niepodległości — święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Z tej okazji uczniowie klas 1 i 2 SP uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach. Na zajęciach uczniowie odbyli podróż do Niepodległej Polski z postaciami znanych Polek i Polaków. Na koniec odczytali wiersz Władysława Bełzy pt. Polak Mały.

Fotoreportaż:


Żywe komiksy w Bibliotece — zajęcia czytelnicze
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach

22.10.2018 roku uczniowie klas 3 SP uczestniczyli w zajęciach czytelniczych w Miejskiej Bibliotece Publicznej pt. Żywe komiksy w Bibliotece. Na zajęciach uczniowie zapoznali się z komiksami m.in. Asterix i Obelix, Superman, Lacky Luke, Koziołek Matołek. Zaciekawieni historią superbohaterów kolorowych książeczek z chęcią tworzyli swoje historie żywym obrazem.
Fotoreportaż: