OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA EDU PLUS
Rodzicu zapoznaj się z warunkami ubezpieczenia – Pobrzerz/przeczytaj
RODZICU!!!
Sprawdź czy wpłaciłeś już zadeklarowaną kwotę na konto Rady Rodziców.
Pamiętaj, bez Twojej wpłaty możemy mniej…
Dane do przelewów:
Rada Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym dla Dzieci Niesłyszących i Słabo Słyszących
Rada Rodziców – ZSPDNISS – K-ce
Konto nr: Śląski Bank Spółdzielczy “SILESIA” 68 8437 0002 0010 0158 2363 0001
Tytułem: Imię i nazwisko dziecka oraz klasa
Przewodnicząca: Marzena Klimas
Z-ca przewodniczącej: Grażyna Stanik
Skarbnik: Teresa Mróz
Szanowni Państwo!
Rada Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego dla Dzieci Niesłyszących i Słabo Słabo Słyszących w Katowicach serdecznie dziękuje wszystkim Rodzicom, którzy dokonali wpłaty na poczet Komitetu Rodzicielskiego.
Pragniemy z Państwa pomocą utrzymać należyty standard funkcjonowania szkoły tak, by wszystkie dzieci spędzały czas w szkole kreatywnie, bezpiecznie i godnie.
Mając na uwadze rozwój Naszych Dzieci, postanowiliśmy nadal wspierać finansowo ich wyjazdy na konkursy przedmiotowe oraz imprezy sportowe, a także zakupić dyplomy czy nagrody książkowe na zakończenie roku szkolnego.
Chcielibyśmy także umilić uczniom takie dni jak Wigilia, Dzień Dziecka, zakupując słodycze i dofinansowując organizowane spotkania integracyjne.
Finansujemy w całości opiekę medyczną lekarza.
Mam nadzieję, że Państwo przychylnie ustosunkują się do naszych planów i zechcą wesprzeć Komitet Rodzicielski dalszymi wpłatami.
Uprzejmie przypominamy, iż mogą to być wpłaty jednorazowe (100 zł za rok) lub w dowolnie zdeklarowanych ratach u skarbnika klasowego. Istnieje także możliwość przelewu elektronicznego na wyżej podane konto.
Link do kalendarium na rok szkolny 2013–2014
UWAGA RODZICE!
Ruszyła kampania społeczna “Dopalacze kradną życie”
- Więcej informacji na temat kampanii można znaleźć na stronach internetowych MSW i Policji
Przeczytaj więcej na stronach MSW i Policji - Informator dla rodziców, nauczycieli i pedagogów – nowe narkotyki “dopalacze” Przeczytaj
Informacje dla rodziców
Czym jest Ustawa o Systemie Oświaty?
To podstawowy dokument regulujący system oświaty w Polsce. Faktycznie jest to ustawa z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004r. Nr 256, poz. 2572 z późn. zm.) – UoSO. Najważniejsze zapisy dotyczące rodziców stanowią art. 50-54 ustawy. W szkołach publicznych rodzice mogą tworzyć Rady Szkoły (nie mylić z Radą Rodziców), która uczestniczy w rozwiązywaniu spraw wewnętrznych szkoły, a także uchwala swój statut, przedstawia wnioski w sprawie rocznego planu finansowego środków specjalnych szkoły, opiniuje projekt planu finansowego. Rada Szkoły może występować do organu sprawującego nadzór pedagogiczny z wnioskami o zbadanie i dokonanie oceny działalności szkoły, jej dyrektora lub innego nauczyciela zatrudnionego w szkole, które to wyniki mają dla kuratorium charakter wiążący. Rada Szkoły opiniuje plan pracy szkoły, projekty innowacji i eksperymentów pedagogicznych oraz inne sprawy istotne dla szkoły, może gromadzić fundusze z dobrowolnych składek oraz innych źródeł. W skład Rady Szkoły oprócz rodziców wchodzą także nauczyciele. W jej posiedzeniach może brać udział, z głosem doradczym, dyrektor oraz inne osoby zaproszone przez przewodniczącego rady. W szkołach niepublicznych raczej rzadko spotyka się Rady Szkoły, wówczas jej zadania przejmuje Rada Pedagogiczna.
Jakie są uprawienia Rady Rodziców?
Obligatoryjnie w szkołach publicznych działają Rady Rodziców. W ich skład wchodzą po jednym przedstawicielu rad oddziałowych, wybranych w tajnych wyborach na zabraniu rodziców danego oddziału. Jeden rodzic reprezentuje jedno dziecko, a wybory przeprowadza się na pierwszym zebraniu rodziców w każdym roku szkolnym. Rada Rodziców uchwala regulamin swojej działalności, w którym określa w szczególności wewnętrzną strukturę i tryb pracy rady, szczegółowy tryb przeprowadzania wyborów do rady oraz wyborów przedstawicieli rad oddziałowych.
Uprawnienia Rady Rodziców: Występowanie do Dyrektora i Rady Pedagogicznej szkoły, organu prowadzącego oraz organu sprawującego nadzór pedagogiczny nad szkołą z wnioskami i opiniami we wszystkich sprawach szkoły; Uchwalanie, w porozumieniu z Radą Pedagogiczna, programu wychowawczego szkoły obejmującego wszystkie treści i działania o charakterze wychowawczym skierowane do dzieci. Program wychowawczy jest realizowany przez nauczycieli; Uchwalanie, w porozumieniu z Radą Pedagogiczną, programu profilaktyki dostosowanego do potrzeb rozwojowych dzieci oraz potrzeb danego środowiska, obejmującego wszystkie treści Opiniowanie programu i harmonogramu poprawy efektywności kształcenia lub wychowania, jeżeli taki obowiązek został na szkołę nałożony oraz opiniowanie projektu planu finansowego składanego przez Dyrektora szkoły. Uzyskanie porozumienia w sprawie obu tych programów jest niezwykle ważne, ponieważ jeżeli Rada Rodziców w terminie 30 dni od dnia rozpoczęcia roku szkolnego nie uzyska porozumienia z Radą Pedagogiczną w sprawie chociażby jednego z tych programów, programy te ustala Dyrektor szkoły w uzgodnieniu z organem sprawującym nadzór pedagogiczny (kuratorium). Program ustalony przez dyrektora obowiązuje do czasu uchwalenia programu przez Radę Rodziców w porozumieniu z Radą Pedagogiczną. W szkołach niepublicznych programy te ustala organ wskazany w statucie.
i działania o charakterze profilaktycznym skierowane do dzieci, nauczycieli i rodziców;
Rada Rodziców w celu wspierania działalności statutowej szkoły może gromadzić fundusze z dobrowolnych składek rodziców oraz innych źródeł. Zasady wydatkowania funduszy Rady Rodziców określa ustalony przez nią regulamin.