Świetlica

Świetlica w Zespole jest miejscem, w którym uczniowie przebywają przed rozpoczęciem lekcji oraz po ich zakończeniu.
W roku szkolnym 2021/2022 świetlica jest czynna codziennie od 7.00 do 16.00.

Wychowawcy świetlicy:

Jolanta Ostrowska-Piecuch,

Agnieszka Dragan,

Agnieszka Migdoł,

Betina Kamińska,

Natalia Hajduk,

Barbara Rekke,

Aneta Górnik,

Michał Ogiński.

Wychowawcy świetlicy prowadzą zajęcia: plastyczne, techniczne, ruchowe (podczas wyjść na boisko, plac zabaw, salę gimnastyczną, salę „Radosna szkoła”) rewalidacyjne, wyrównawcze oraz pomagają w odrabianiu prac domowych.

Na zajęciach plastycznych rysujemy, malujemy farbami (nie tylko pędzlem i nie tylko na papierze), wykonujemy różnego rodzaju odbijanki (np.: gąbkami, korkami, szczoteczkami…).

Na zajęciach technicznych wycinamy, wyklejamy, lepimy z plasteliny, masy papierowej lub gliny, tworzymy kompozycje z różnych tworzyw (suche liście, wełna, materiał, bibuła, plastelina, wycinki z gazet, makaron, ryż itp.).

W świetlicy jest kącik przyrodniczy w którym hodujemy kwiaty, zieloną cebulkę czy rzeżuchę. Mamy również kącik do zabawy w którym są wspaniałe klocki, domki, kuchnia z akcesoriami oraz różne pojazdy i dywany z ulicami.

W świetlicy mamy również piłkarzyki, które cały czas cieszą się wielkim powodzeniem.

Rewalidację uczniów prowadzimy poprzez organizowanie ćwiczeń oddechowych, artykulacyjnych oraz odczytywania mowy z ust. Ciągle motywujemy też dzieci do mówienia.

Oprócz tego nieustannie ćwiczymy z dziećmi materiał przerabiany na lekcjach.

W godzinach popołudniowych dzieci oglądają filmy i bajki, a gdy pogoda pozwala – wychodzimy na plac zabaw lub boisko.

Wychowawcy świetlicy organizują wiele konkursów z nagrodami m.in. plastyczno – techniczne, turniej piłkrzyków czy konkurs szybkiego układania puzzli. Przygotowujemy też prace na zewnętrzne konkursy. Nasi wychowankowie odnieśli już wiele sukcesów.

Szanowni Państwo!

Miło nam poinformować, że nasza ŚWIETLICA bierze udział w trzeciej edycji akcji Się gra się ma Playroom z wyobraźni. Mamy szansę wygrać cenne nagrody tj. remont i aranżację świetlicy lub zestaw gier planszowych marki Hasbro.

Wystarczy raz dziennie oddać głos na naszą placówkę

Prosimy wszystkich o wejście na stronę: www.siegrasiema.com/swietlice/398 i oddanie głosu na naszą szkołę. Każdy z Was może oddać 1 głos. Głosujemy codziennie! Głosowanie trwa do 22 grudnia!

O czym warto pamiętać?
Można oddać 1 głos dziennie z jednego urządzenia.
Uwaga! Za zakup dowolnej gry Hasbro w sieci Biedronka zdobywamy dodatkowe 100 punktów za jednym razem!
POMÓŻCIE NAM wywołać uśmiech na twarzach naszych uczniów

Miejski Konkurs Plastyczny na Ilustrowany Słowniczek Gwary Śląskiej

III miejsce Gabriel Jankowski IIa

Miejski konkurs plastyczny Szukamy prawdziwego Świętego Mikołaja