Języki obce… Już potrafię!

Program “Języki obce… już potrafię!” w naszej placówce.

Nasz Zespół uczestniczmy w projekcie „Języki obce… już potrafię!”. W ramach projektu uczniowie mogą przez trzy lata uczestniczyć w dodatkowych, bezpłatnych zajęciach z języka angielskiego, które odbywają się na terenie szkoły.

Celem projektu jest przyrost kompetencji kluczowych z zakresu języka angielskiego oraz podniesienie motywacji uczniów do podejmowania samodzielnych działań edukacyjnych. Na zajęciach wykorzystuje się ICT czyli technologię informacyjno- telekomunikacyjną. Do dyspozycji nauczycieli oraz uczniów jest następujący sprzęt: kamera/aparat wraz ze statywem, laptop, rzutnik multimedialny wraz z ekranem projekcyjnym oraz odtwarzacz. Prowadzący starają się by zajęcia były atrakcyjne i nie przypominały tradycyjnych lekcji. Na uczniów na każdych zajęciach czeka słodki poczęstunek.

W projekcie bierze udział trzynaście innych placówek z województwa śląskiego, opolskiego oraz małopolskiego. Projekt skierowany jest do uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum oraz uczniów klas ponadgimnazjalnych. Uczniowie ci uczęszczają na zajęcia rozpoczynając dany poziom edukacyjny przez trzy lata.

Projekt finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, natomiast wdrażany jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Prowadzący zajęcia to Monika Szpiech (nauczyciel języka angielskiego w klasach szkoły podstawowej), Hanna Miłkoś (nauczyciel języka angielskiego w klasach gimnazjalnych), Karolina Mirowska (nauczyciel języka angielskiego w klasach ponadgimnazjalnych) oraz Marcelina Malara (surdopedagog współorganizujący zajęcia)

Nasz Zespół ma już na koncie kilka sukcesów w związku z uczestnictwem w projekcie Języki obce… już potrafię!. W czerwcu bieżącego roku we współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno- Wychowawczym dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu zorganizowaliśmy spotkanie z okazji dwóch lat pracy w projekcie w Miejskim Domu Kultury Koszutka w Katowicach. Ważnym elementem spotkania był udział telewizji. Relację z imprezy Języki obce… już dwa lata w projekcie! można było zobaczyć w Aktualnościach na kanale TVP KATOWICE 20 czerwca 2011 roku o godzinie 21.45. (Obecnie dostępne w archiwum na stronie kanału TVP)

http://www.tvp.pl/katowice/informacyjne/aktualnosci/wideo/20-czerwca-2145/4721657

Ponadto o naszych działaniach w projekcie pisał również Dziennik Zachodni. Artykuł ukazał się 10 października 2011 roku.

Przed nami kolejny, a zarazem ostatni rok przygody z językiem angielskim. Trzymajcie kciuki, by ten rok był równie owocny jak poprzednie!

Strona internetowa projektu to www.jp.szkola.pl

Jeśli chcesz zobaczyć co potrafimy Obejrzyj plik multimedialny

 

A poniżej znaki Polskiego Języka Migowego PJM i ich odpowiedniki w British Sign Language BSL.

Jeśli jesteś zainteresowany Obejrzyj plik multinedialny

 

Fotoreportaż z finału projektu (Racibórz 2012).

 

A tu kilka zdjęć, które zrobiliśmy podczas zajęć.