Galeria przedszkole

 

ROK SZKOLNY 2021/2022

 


Dzień Dziecka

Dzień Dziecka przedszkolaki spędziły aktywnie na świeżym powietrzu uczestnicząc w Spartakiadzie Sportowej. Wybraliśmy się autobusem do Przedszkola w Mysłowicach, gdzie czekały na nas dzieci, z którymi wymienialiśmy się filmikami. Dzieci wspólnie skakały w workach, rzucały do celu, przechodziły pod liną i bawiły się na placu zabaw. Bardzo miło spędziliśmy ten dzień i poznaliśmy nowych kolegów. Mamy nadzieję na kolejne spotkania :)

 

Fotoreportaż:

 


Maluchy w ZOO

Maluchy wybrały się na wycieczkę do chorzowskiego ZOO. Pogoda była w tym dniu wymarzona na spotkanie ze zwierzętami, ponieważ chętnie chodziły po swoich wybiegach. Dzieci miały okazję poznać wiele gatunków zwierząt, a nawet goniły się z pływającymi pingwinami. Dodatkową atrakcją był płetwonurek myjący basen pingwinów.

 

Fotoreportaż:

 


Dzień Pszczoły

Przedszkolaki 20 maja w Dzień Pszczoły podczas zajęć dowiedziały się, jakie znaczenie ma praca pszczół dla świata przyrody, poznały etapy powstawania miodu, a także poznały pracę pszczelarza. W tym dniu uczestniczyliśmy również w zajęciach plastycznych online podczas, których malowaliśmy słonecznik i pszczoły.

 

Fotoreportaż:

 


Wycieczka do Skansenu

Przedszkolaki korzystając z pięknej, słonecznej pogody wybrały się na wycieczkę do chorzowskiego Skansenu. Podczas lekcji muzealnej zapoznały się z życiem dzieci na dawnej wsi, miały okazję wspólnie bawić się w dawne zabawy, a także zobaczyć stare chaty i zagrody.

 

Fotoreportaż:

 


Styczniowi solenizanci

Styczeń obfitował w solenizantów, Igor obchodził swoje 6 urodziny, natomiast Nikodem skończył 4 lata. Były to dni pełne zabaw, radości, składania życzeń, wręczania prezentów, a także wspólnego świętowania. Urodziny kolegów są również dobrą okazją do integracji przedszkolaków.

 

Fotoreportaż:

 


Mikołajki

6 grudnia 2021 gościliśmy w przedszkolu św. Mikołaja. Dzieci nasłuchiwały dzwonków Mikołaja i podążały za nimi. Gość czekał na dzieci w fotelu przy kominku. Dzieci zatańczyły dla niego piosenkę oraz powiedziały o swoim zachowaniu. Mikołaj wręczył przedszkolakom prezenty. Później dzieci wykonywały przestrzenne renifery i Mikołaje, układały mikołajkowe puzzle, a także karmiły Mikołaja papierowymi pierniczkami z literami, by na koniec zasiąść do mikołajkowego poczęstunku.

 

Fotoreportaż:

 


Barbórka

Nasze przedszkolaki 3 grudnia 2021 roku miały okazję uczestniczyć w zajęciach związanych z  Dniem Górnika. Podczas obchodów tego święta, dzieci miały okazję poznać pracę i miejsce pracy górnika. Ponadto w tym dniu wykorzystywaliśmy podczas zadań węgiel – prawdziwy, jak i papierowy. Nawet brudzenie się nim było dużą frajdą :)

 

Fotoreportaż:

 


Dzień Dyni

Święto Dyni w naszym przedszkolu obchodziliśmy 8 listopada 2021r. Dzieci w tym dniu miały do wykonania różne zadania w grupie. Na przedszkolaków czekały zadania takie jak: ułożenie dyniowych puzzli, dopasowywanie dyń do cieni, wyszukiwanie liter tworzących słowo DYNIA, a także zadania ruchowe z dynią. Nie zabrakło również zabaw słuchowych i oddechowych. Dzieci pokonywały również duży labirynt i wykonywały dynie z kulek bibuły.

 

Fotoreportaż:

 


Dzień Chłopaka

Dnia 30 września 2021r. w naszym przedszkolu chłopcy obchodzili święto. Z tej okazji Paulinka wszystkim chłopakom złożyła życzenia, wręczyła dyplomy i upominki. Ten dzień upłynął w atmosferze radości i wspólnej zabawy. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, a wykonane wspólnie zdjęcia z gadżetami w fotobudce będą dla wszystkich miłym wspomnieniem.

 

Fotoreportaż:

 


Dzień Kropki

15 września 2021r. obchodziliśmy Święto Kropki. Wspólne świętowanie tego dnia było dobrą okazją do rozwijania mowy sytuacyjnej. Dzieci brały udział w różnych zabawach, w których towarzyszyła nam kropka. Były ćwiczenia oddechowe – przedmuchiwanie piłeczki przez tor, zabawa słuchowo-ruchowa z wędrującą kropką, czy łączenie kropek wg wzoru. Nie zabrakło również ćwiczeń matematycznych, takich jak: segregowanie figur geometrycznych na koła, kwadraty i trójkąty, segregowanie kół wg kolorów oraz układanie kół od największego do najmniejszego. Na zakończenie dzieci wykonały drzewa z wykorzystaniem kół i brały udział w zabawie ruchowej „stań szybko na kole”.

 

Fotoreportaż:

  

ROK SZKOLNY 2020/2021

 


Przedszkolne walentynki

15 lutego świętowaliśmy Walentynki! W tym dniu swoje święto obchodziło serce i to ono towarzyszyło nam podczas wszystkich zabaw i ćwiczeń. Między innymi wsłuchiwaliśmy się w bicie serca, ćwiczyliśmy buzie i tworzyliśmy wielkie serce. W tym dniu wyłonieni zostali również laureaci konkursu.

 

Fotoreportaż:

 


Tłusty czwartek

11 lutego nasze przedszkolaki uczciły Tłusty Czwartek jak nakazuje tradycja – słodkimi pączkami. W tym dniu pączki królowały nie tylko na naszym stole, ale również podczas zajęć.

 

Fotoreportaż:

 


Bal karnawałowy

Na początku lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Był inny niż co roku, ponieważ bez udziału wyjątkowych gości. Nie przeszkodziło nam to jednak w świetnej zabawie i tańcach. Wszystkie przedszkolaki zaprezentowały się w tym dniu w wyjątkowych strojach. Były między innymi biedronki, kotki, piraci czy policjanci.

 

Fotoreportaż:

 


Spotkanie z Mikołajem

Dziś i nasze grzeczne przedszkolaki odwiedził wyjątkowy gość – św. Mikołaj. Na prezenty trzeba było zapracować nie tylko nienagannym zachowaniem cały rok, ale też pięknym tańcem zaprezentowanym przed Mikołajem. Nasz gość niestety bardzo się spieszy, ale z pewnych źródeł wiemy, że można się go spodziewać za rok :)

 

Fotoreportaż:

 


Dzień Górnika

Dzień Górnika obchodziliśmy zgodnie ze śląską tradycją. Nasze przedszkolaki dzielnie szukały ukrytego węgla i nie bały się ubrudzić sobie przy tym rąk. Niektórzy mieli nawet okazję założyć roboczy strój górnika. Była to świetna okazja na poznanie niezwykle ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika. Dzień zakończyliśmy czytaniem pięknej legendy o skarbniku.

 

Fotoreportaż:

  

ROK SZKOLNY 2019/2020

 


Święta Majowe

W tym roku w nieco inny sposób świętowaliśmy uchwalenie Konstytucji 3 Maja, ponieważ każdy w swoim domu. Nasze przedszkolaki zobaczyły bajkę „Kto ty jesteś? Polak mały”, dzięki której utrwaliły sobie nazwy symboli narodowych Polski. Dzieci również omawiały kolory flagi, uczyły się hymnu, a także wykonały piękne flagi.

 

Fotoreportaż:

 


Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Nasze przedszkolaki również mierzył się w tym dniu z zadaniami o tej tematyce. Poznawały właściwe i niewłaściwe zachowania wobec środowiska oraz jak ważne jest segregowanie śmieci. Wśród wielu zadań pojawiło się również tworzenie zabawek z recyklingu oraz przygotowanie papierowej korony z Ziemią.

Dbaj o Ziemię – twój dom!

 

Fotoreportaż:

 


Urodziny Wiktora

Urodziny naszych przedszkolaków zawsze są okazją do rozwijania mowy sytuacyjnej i wspólnego spędzania czasu. Tym razem, swoje 3 urodziny obchodził Wiktor. Był tort, życzenia i prezenty, a przede wszystkim dużo uśmiechu i zabaw.

 

Fotoreportaż:

 


Walentynki

14 lutego świętowaliśmy w naszym przedszkolu Walentynki. Były poważne rozmowy o uczuciach, prezenty, balony i kwiatki. Zdecydowanie królował w tym dniu kolor czerwony.

 

Fotoreportaż:

 


Bal karnawałowy

W przedszkolu na naszym balu karnawałowym mieliśmy wielu gości, wśród których najważniejsze były babcie i dziadkowie. Był to czas pełen radości, uśmiechu oraz wspólnych tańców i zabaw.

 

Fotoreportaż:

 


Mikołaj

6 grudnia Mikołaj zatrzymał się na chwilę również w naszym przedszkolu, wszyscy byliśmy bardzo przejęci wizytą. Po zaśpiewaniu piosenki dla Mikołaja i obiecaniu, że będziemy bardzo grzeczni przez następny rok otrzymaliśmy wyczekiwane prezenty.

 

Fotoreportaż:

 


Barbórka

Z udziałem wyjątkowego gościa obchodziliśmy Dzień Górnika, podczas którego dowiedzieliśmy się jak wygląda strój galowy oraz pracowniczy górników, skąd wydobywany jest węgiel i jak wygląda ciężka praca w kopalni. Bardzo jesteśmy wdzięczni naszemu gościowi za wspaniale spędzony czas.

 

Fotoreportaż:

 


Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodzą wszystkie MISIE. W naszym przedszkolu również świętowaliśmy ten dzień. Dzień Misia upłynął nam na poszukiwaniu, zdobywaniu i kosztowaniu pysznego miodu oraz na wspaniałej zabawie z całą gromadzą przedszkolnych misiów.

 

Fotoreportaż:

 


Święto Niepodległości

8 listopada, podczas zajęć rozmawialiśmy o przypadającym w poniedziałek Święcie Niepodległości. Przedszkolaki poznały symbole narodowe – opisywały polskie godło, kolory na fladze, a także wysłuchały hymnu na baczność. Podczas zabaw ruchowych i plastycznych utrwalały zdobytą wiedzę.

 

Fotoreportaż:

 


Dzień Dyni

31 października niektórzy obchodzą Halloween, a my w przedszkolu świętowaliśmy Dzień Dyni. W tym dniu w całej sali towarzyszył nam kolor pomarańczowy. Podczas licznych zabaw obecna była z nami dynia. Razem z nią wykonywaliśmy ćwiczenia buzi i języka, turlaliśmy ją, czy rzucaliśmy do celu. Mieliśmy okazję poznać również budowę dyni. Świętowanie zakończyło się wspólnymi tańcami przy muzyce, zdjęciami oraz słodkim poczęstunkiem.

 

Fotoreportaż:

 


Urodziny Tymona

23 października nasz przedszkolak Tymon obchodził swoje czwarte urodziny. Była to okazja do rozwijania mowy sytuacyjnej związanej z urodzinami, a także prawidłowego zachowaniem się przy stole. Wykonywaliśmy prezenty, które później wręczaliśmy przy składaniu życzeń. Nasz solenizant bardzo dobrze poradził sobie ze zdmuchnięciem świeczek na torcie, którym później wszyscy się zajadali :)

 

Fotoreportaż:

 


Jesień

Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku, obfitująca w ciekawe zajęcia w przedszkolu. Przedszkolaki korzystając ze słonecznej pogody, udawały się na jesienne spacery, podczas których zbierały dary jesieni. W tym czasie nie zabrakło również zajęć związanych z owocami i warzywami, przybliżających dzieciom ich nazwy. Przedszkolaki wykonywały także zdrowe sałatki, które później ze smakiem zjadały. Była to również dobra okazja do przyswajania przekonania o konieczności jedzenia pokarmów niezbędnych dla zdrowia, jak warzywa i owoce, a także zwrócenia uwagi na mycie ich przed jedzeniem. Podczas prac plastycznych również towarzyszyły nam skarby jesieni.

 

Fotoreportaż:

 


Spotkanie z policjantami

We wrześniu przedszkolaki wiele dowiedziały się na temat bezpieczeństwa. Odbyliśmy wycieczkę do najprawdziwszej Szkoły Policji w Katowicach, gdzie poznaliśmy wielu policjantów i Sznupka, oglądaliśmy radiowozy i zaprzyjaźniliśmy się z psem policyjnym. Potem nasze przedszkole odwiedził pan Paweł- najprawdziwszy policjant, któremu bardzo dziękujemy za spędzony miło czas i cenną wiedzę.

 

Fotoreportaż: