Koronawirus — zawieszenie zajęć w szkołach i przedszkolach

[fb_button]

Rodzicu!

Dwa ostatnie dni pokazały, że nie wszystkie dzieci i młodzież stosują się do wskazań przebywania w domu, w celu ograniczenia mobilności i kontaktu z innymi osobami. Komunikaty w mediach potwierdzają, że nasze dzieci spotykają się ze sobą w galerach handlowych, na boiskach, placach zabaw, w klatkach bloków, czy na osiedlowych podwórkach.

W naszym mieście patrole policji i straży miejskiej będą reagowały na takie sytuacje.

Bardzo proszę o ogromne wsparcie i rozmowę o tym jak ważne dla nas wszystkich i naszych najbliższych jest ograniczenie kontaktu z innymi osobami. Proszę abyście Państwo mieli kontrolę nad spędzaniem wolnego czasu przez Wasze dzieci.
Utrzymujmy kontakt drogą elektroniczną .To Ważne!

Bądźcie skuteczni!


Uwaga rodzice!

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych zachęcamy Państwa do nauki zdalnej.

W załączeniu przekazuję komunikat z najważniejszymi informacjami.

Aby pomóc w przygotowaniu się do takiej pracy przygotowaliśmy podpowiedzi dotyczące materiałów i narzędzi.

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną www.gov.pl/zdalnelekcje. Można na niej znaleźć m.in. tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu. Do dyspozycji nauczycieli jest również platforma epodreczniki.pl oraz pakiety materiałów od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dla ósmoklasistów i maturzystów.

Dbajmy o siebie i swoich najbliższych w tym trudnym czasie.

Pamiętajmy o podstawowych zasadach higieny. Sprawdzajmy na bieżąco informacje zamieszczanie przez Ministerstwo Zdrowia, GIS i na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Z poważaniem

Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN

Załącznik: Lekcje z Internetu. Ruszają gov.pl/zdalnelekcje i pakiety zadań od CKE – komunikat MEN

MEN zachęca do korzystania z:
1. https://epodreczniki.pl
2. https://www.gov.pl
3. https://cke.gov.pl oraz stron Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych
4. https://www.gov.pl/web/edukacja/pasma-edukacyjne


KOMUNIKAT dotyczący zawieszenia zajęć w szkołach i przedszkolach

Szanowni Rodzice Uczniów szkoły oraz Dzieci z Oddziałów Przedszkolnych,

w związku z informacją zawartą na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczonej przez Departament Informacji i Promocji Ministerstwo Edukacji Narodowej, pod adresem: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach
proszę o dokładne zapoznanie się z informacją (tekst informacji poniżej).

Jednocześnie informujemy, że odwołane są zebrania z rodzicami 26.03.2020
źródło: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach,
szkołach i placówkach oświatowych

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

Rodzicu,

 • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
 • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole.
 • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
 • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
 • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
 • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.Uczniu,
 • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
 • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
 • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje.
 • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

 • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
 • Podczas kichania i kaszlu zakrywaj usta i nos.
 • Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus
Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!
Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej